GALERII: “Noor meister 2018“ inspireeris tuhandeid kooliõpilasi
Fotod: Erlend Štaub, Henri-Kristian Kirsip

Eile, 4. mail sai lõpu kahepäevane noortele suunatud oskuste festival “Noor meister 2018”, tuues kohale tuhandeid kooliõpilasi oma oskustega tulevikku vaatama. Inspireerivaimaks osaks olid mõlemal päeval 31 erineva kutsemeistrivõistluse mõõduvõtt, mis kinkisid Eestile juurde 100 meistrit. Ürituse avas haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Külastajate jaoks kujunes kahepäevane üritus väga meeldejäävaks, kus kõrgeima hinnangu saigi just võimalus ise tegevustele käed külge panna ja näha erinevate ametite köögipoolt. Lisaks „Noore meistri“ tiitlitele selgitati välja ka Eesti parim noor-DJ.

Festivalil leidus põnevaid töötubasid oskuste avastamiseks ja arendamiseks. Noori nõustasid kohapeal erinevad karjäärispetsialistid nii hariduse kui ka tööturu teemal. Esindatud oli 25 kutse- ja kõrgkooli. Oma edulugu oskuste maailmas tutvustasid 20 erinevat kutse- ja üldhariduskoolide õpilasfirmat, kes kohapeal ka enda toodangut müüsid. Kahe päeva olulisemateks sündmusteks olid paarisaja kutsekooli noore 31 erineva eriala mõõduvõtud, kus selgitati välja noored meistrid. Selle tulemusena valmis ka kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul – meie väikesele riigile sada noort meistrit, kes on valmis oma oskustega tööturul olulist lisaväärtust pakkuma.

Noorte seas aitas melu luua „Padjaklubist“ tuntud särtsakas päevajuht Kristel Aaslaid koos säravate esinejatega ja meeleoluka lavaprogrammiga. Üritusest tegi ülekannet ka Karl Vilhem Valter, kes võttis kaheks päevaks üle ürituse Instagrami konto. Kohapeal toimus ka põnev mäng, kus peavõiduks oli kummalgi päeval uus iPhone 7. Koos paljude teiste esinejatega astus lavale ka noorte seas populaarne räppar Arop.

Festival toimus Tallinnas, Eesti Näituste Messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn) ja oli kõigile tasuta!

Oskustega tulevikku!