1 OOTAMATU PÕHJUS, miks mehed 2 korda nädalas sõpradega õlut jooma peaksid
Foto: shutterstock

Mehed peaksid kaks korda nädalas koos sõpradega õlut nautima. Lisaks sellele, et see aitab meestel sõprussuhted korras hoida, on harjumusest paljastunud veel üks ootamatu positiivne külg: see on kasulik nende tervisele, kirjutab CBS Philly. 

Vähemalt nii selgus hiljutisest Oxfordi ülikoolis läbiviidud uuringust. Selle kohaselt ainult üks õhtu koos sõprade ja õllega ei ole piisav, kui ühisest koosviibimisest soovitakse võtta maksimaalset. 

"Tugeva sõprussuhte saladus on kohtuda lähimate sõpradega kaks korda nädalas ning teha ühiselt asju," sõnas teadlane ja psühholoog Robin Dunbar. 

Uuringu sõnul mehed, kellel on aktiivne sotsiaalelu, kannatavad vähem masenduse käes, mida võivad põhjustada rahaprobleemid ja töö. Samuti toibuvad tihedalt sõpradega aega veetvad mehed kiiremini haigustest. 

Samast uuringust selgus ka murettekitav fakt, mida mehed ilmselgelt ruttu parandada sooviksid: vaid üksikud mehed veedavad kaks korda nädalas sõpradega aega. Lausa 40 protsenti uuringust osalenud meestest kohtus sõpradega õlleklaasi taga vaid kord nädalas.